خانه > آموزش ترکیب تصاویر در فتوشاپ
آموزش فتوشاپ

آموزش ترکیب تصاویر در فتوشاپ

ترکیب تصاویر در نرم افزار فتوشاپ از روش‌های مختلف امکان پذیر است. در این آموزش سعی کرده‌ای از ابزارهای مناسب و کارا برای ماسک، اصلاح مرزهای برش، اصلاح رنگ، اصلاح نور، ساخت سایه‌ها و ساخت انعکاس تصویر بهره بگیریم.

ترکیب تصاویر در فتوشاپ از روش‌های گوناگونی امکان پذیر است. یکی از ساده ترین این حالات استفاده از پرده‌ی سبز و حذف آن به وسیله ی پلاگین یا ابزارهای فتوشاپ می‌باشد.

ولیکن این روش در اکثر مواقع به دلیل نبود پرده‌های کروماکی امکان پذیر نیست و در بسیاری از پروژه‌هایی که در خارج از محیط استودیو عکاسی شده وضع بدتر نیز می‌شود.

فتوشاپ در چند سال اخیر ابزارهای بسیار قوی‌ای برای رسیدن به برشی بی عیب نقص به این نرم افزار افزوده که ریفایند اج یکی از این ابزارهاست.

همچنین استفاده از ماسک به جای انتخاب و پاک کردن نواحی اضافه نیز این امر را راحتتر و جذابتر کرده. و گمان نمی کنم بهتر از این نیز می‌شد که ریفایند اج در ماسک کارایی بسیار زیادی در محیط فتوشاپ دارد.

استفاده از اسمارت آبجکت‌ها در بازیابی لایه‌ها و ادیت چندین و چندباره‌ی لایه‌ها نیز کمک بزرگی‌ست که به هیچ عنوان نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

در این آموزش سعی کرده‌ایم از تمام این ابزارها نام برده استفاده‌ی مفید و کارا داشته باشیم تا شما عزیزان را با این ابزارها بیشتر آشنا کرده باشیم.


در این آموزش در ابتدا تصویر مورد نظر را با ابزارهای سلکت، ماسک و اصلاح مرزهای برش، برش می‌زنیم و سپس به تصویر پسزمینه اضافه می‌نماییم. در این مرحله با ابزارهای مختلف انعکاس تصویر و سایه‌ها را می‌سازیم و همچنین به اصلاح رنگ و نور تصویر می‌پردازیم.


ویدئوی آموزش ترکیب تصاویر در فتوشاپ


دانلود آموزش ترکیب تصاویر در فتوشاپ به همراه عکس‌های مورد نیاز تمرین

توضیحات فایل

حجم فایل: ۹۶/۳MB

فرمت فایل دانلود: Rar (زیت شده)

فرمت فایل: MP4 و JPG

دانلود:

دانلود آموزش ترکیب تصاویر در فتوشاپ

 


 

دیدگاه خود را مطرح نمایید

برای ارسال دیدگاه خود اینجا کلیک کنید